Depresję leczy lekarz psychiatra
Depresja jest cierpieniem. Nic nas nie cieszy, nic się nie chce, nie ma nadziei, są czarne myśli. Depresji towarzyszy lęk i bezsenność oraz szereg innych objawów chorobowych. Boli dusza i ciało. Bo depresja jest chorobą. Depresję można i trzeba leczyć. Lekarzem, który leczy depresję jest specjalista psychiatra.
Depresję leczy lekarz psychiatra. Lekarze innych specjalności często nie potrafią właściwie zdiagnozować depresji i wdrożyć prawidłowego postępowania. Leczenie depresji polega na farmakoterapii, czyli terapii lekami. Jej uzupełnieniem może być psychoterapia, którą poprowadzi psycholog – psychoterapeuta. O konieczności jej podjęcia decydują wspólnie lekarz psychiatra z pacjentem. Im wcześniej rozpoznana depresja i wdrożone prawidłowe leczenie, tym większa szansa na szybką poprawę.
Choć w depresji trudno podjąć decyzję, spróbuj tego dokonać i przyjdź na konsultację do lekarza psychiatry. Podejmij leczenie depresji i stosuj się do wskazań lekarza. Obawiasz się uzależnienia od leków? Porozmawiaj o tym z lekarzem psychiatrą. Może nie będzie tak źle, jak myślisz. Zrób pierwszy krok. Zadzwoń do recepcji INZPiRO, zapisz się na konsultację i przyjdź. Zaufaj swojemu lekarzowi psychiatrze.
Objawy depresji (nie muszą występować wszystkie):
- – nic nie cieszy;
- – przedłużające się przygnębienie, długotrwale obniżony nastrój;
- – brak zadowolenia z życia, niechęć do życia;
- – utrata zainteresowań;
- – ciągłe zmęczenie;
- – niechęć do pracy;
- – niechęć do wykonywania codziennych czynności;
- – pogorszenie pamięci;
- – trudności w koncentracji;
- – zamartwianie się;
- – myśli samobójcze;
- – unikanie spotkań towarzyskich;
- – nadmierne picie alkoholu, często samotnie;
- – poczucie wewnętrznego niepokoju i napięcia;
- – wczesne budzenie się, płytki sen;
- – lęk przed nadchodzącym dniem;
- – złe samopoczucie rano;
- – brak apetytu, utrata wagi;
- – zaparcia, zasychanie w ustach;
- – bóle głowy, bóle różnych grup mięśniowych.