
Dagny
Kurdwanowska
Rocznik 1978. Psychogerontolożka, ekspertka ds. seniorów, specjalistka ds. komunikacji, autorka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: polsko-francuski Program Studiów Europejskich realizowanych wspólnie z paryską szkołą Science Po, kierunek Międzynarodowe Stosunki Polityczne i Gospodarcze, specjalizacja Media, lobbing i komunikowanie. Ukończyła studia podyplomowe na USWPS w Sopocie w zakresie psychogerontologii, a także liczne szkolenia i kursy, a w wśród nich: „Business Models for Innovative Care for Older People” na University of Copenhagen; „CARE: Age related diseases and disorders” w Karolinska Institutet. Obecnie w trakcie specjalizacji Palliative Care Always na Stanford University. Pracowała w Fundacji Hospicyjnej, która prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Obecnie jest bibliotekarką i zastępczynią kierowniczki w Sopotece. W życiu prywatnym – opiekunka rodzinna w latach 2019-2021, pasjonatka książek i czytania.W INZPiRO prowadzi konsultacje on-line dla seniorów i opiekunów rodzinnych, także dla osób, które ukończyły 50. rok życia i chciałyby zaplanować profilaktykę medyczną, psychologiczną, poznawczą i fizyczną w celu opóźnienia procesów starzenia oraz wzmocnienia samodzielności.
Dagny Kurdwanowska o swojej pracy:
Jestem psychogerontolożką – wspieram seniorów w lepszym zrozumieniu zmian, jakie zachodzą z wiekiem oraz w wypracowaniu zdrowych nawyków, dzięki którym dłużej i pełniej możemy cieszyć się dobrym, samodzielnym życiem.
Psychogerontologia to interdyscyplinarna dziedzina, która łączy wiedzę z zakresu psychologii, seksuologii, geriatrii, fizjoterapii, dietetyki, prawa oraz komunikacji. Dzięki temu do wyzwań związanych z procesami starzenia mogę podejść w sposób holistyczny, odpowiadając na różnorodne potrzeby ciała, emocji i umysłu.
Podczas konsultacji wspieram:
– w lepszym zrozumieniu tych potrzeb i zmian,
– w budowaniu planu aktywności i zdrowych nawyków,
– w sytuacjach kryzysu m.in. związanego z momentem przejścia na emeryturę,
– w nawiązaniu lepszej komunikacji z dziećmi i wnukami,
– w zbudowaniu planu na samodzielną i satysfakcjonującą dojrzałość.
Ważnym aspektem moich działań jest wsparcie psychogerontologiczne opiekunów rodzinnych, czyli osób sprawujących opiekę nad chorymi bliskimi w domach. Podczas rozmów i konsultacji wypracowujemy scenariusz opieki, uwzględniający stan chorego, możliwości opiekuna oraz innych osób zaangażowanych w opiekę.
Wspólnie:
– budujemy drużynę opiekuna,
– omawiamy wyzwania związane z różnymi aspektami opieki (medycznymi, psychologicznymi, komunikacyjnymi, prawnymi),
– reagujemy na sytuacje kryzysowe.
Zapewniam wsparcie opiekunom także w momencie odchodzenia ich bliskiego.
Wiele uwagi poświęcam także wsparciu osób kończących karierę zawodową i przechodzących na emeryturę. Dla wielu jest to czas dużego stresu, nasilonych lęków i obaw związanych z przyszłością.
Podczas konsultacji rozmawiamy o tym:
– w jaki sposób poradzić sobie ze stresem,
– jak zaplanować okres przejściowy,
– w jaki sposób budować życie na emeryturze.
Zapraszam do spotkania i rozmowy.
Więcej: https://psychiatrzy.pl/psychogerontologia/
Aby się umówić na konsultację on-line przejdź tutaj: https://www.psychoterapeuci.pl/kontakt/ lub zadzwoń: 226540947 (w godz. 8-21)
Rozmowa z Dagny Kurdwanowską – kliknij tutaj: Wysokie Obcasy.